Jesteś w:
Zdarzenia Medyczne - komunikat w sprawie reguły weryfikującej dane Pacjenta w CWUB
Reguła REG.WER.4062 - weryfikacja zgodności danych Pacjenta w CWUB
Centrum e-Zdrowia przypomina, iż reguła weryfikująca zgodność przekazanych danych pacjenta jest ustawiona w trybie zwracania BŁĄD, co oznacza konieczność podania:
- prawidłowych danych pacjenta w zakresie imienia i nazwiska względem danych rejestrowych bazy PESEL;
- identyfikatora pacjenta względem danych rejestrowych bazy PESEL.
Powyższe wymagania są zgodne z zapisami zawartymi w dokumentacji integracyjnej w zakresie operacji wykonywanych na zasobie pacjenta dot. wyszukiwania danych osobowych pacjenta.
Centrum podkreśla, że podawanie błędnych danych rejestrowych pacjenta zwróci błąd reguły i jest niezgodne z przyjętym założeniem funkcjonowania tej reguły.
Zaleca się, w przypadku wystąpienia reguły dla operacji wyszukiwania oraz utworzenia nowego zasobu, utworzenie zasobu pacjenta bez identyfikatora typu PESEL, tj. zasobu pacjenta z wykorzystaniem identyfikatora typu NN oraz późniejszą aktualizację zasobów w przypadku prawidłowej rejestracji danych pacjenta wskazujących na identyfikator PESEL.