Październik z e-zdrowiem

Lekarze regularnie wystawiają ponad 680 tys. e-recept dziennie. Zbliżający się okres przejścia na e-receptę coraz bardziej mobilizuje pracowników medycznych do wystawiania elektronicznych recept oraz rozpoczęcia swojej przygody z e-skierowaniem. W październiku przeprowadziliśmy ponad 140 szkoleń w ponad 90 miejscowościach. 

 

 

Na spotkaniach, poza tematem przewodnim, którym jest e-recepta, padają pytania dotyczące e-skierowania. Szczególne zainteresowanie budzi postać nowego wydruku informacyjnego. W porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia opracowaliśmy nowy wydruk informacyjny, który pozwoli na realizację świadczeń zarówno w postaci elektronicznej, jak i tradycyjnej – papierowej. W celu realizacji świadczenia w formie tradycyjnej, na podstawie wyżej opisanego wydruku, niezbędne jest opatrzenie go podpisem lekarza wystawiającego. 

Żeby możliwym było wystawianie e-skierowań, koniecznym jest podłączenie Placówki do Systemu P1. W konsekwencji, oznacza to posiadanie tych samych Certyfikatów, co w przypadku e-recepty. Ponadto, należy skontaktować się ze swoim dostawcą systemu gabinetowego, w celu ustalenia szczegółów udostępnienia funkcjonalności e-skierowania. 

Przykład nowego wydruku informacyjnego można pobrać tutaj

Pliki do pobrania