Jesteś w:
Wracają szkolenia stacjonarne Akademii CeZ
Szkolenia dla POZ, AOS i szpitali
Po okresowym wstrzymaniu organizacji szkoleń z EDM w formie stacjonarnej spowodowanym pandemią Sars-CoV-2, Akademia CeZ wznowiła możliwość rejestracji na szkolenia stacjonarne, zarówno dla podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS), jak i szpitali. Udział w szkoleniu to doskonała okazja do podniesienia swoich kompetencji i otrzymania 5 punktów edukacyjnych.
Cel i zakres
Akademia CeZ jest projektem realizowanym przez Centrum e-Zdrowia, którego cel stanowi wsparcie m.in. personelu medycznego w podnoszeniu kompetencji i wiedzy na temat cyfrowych usług i systemów IT w ochronie zdrowia. Projekt ten jest jednym z działań związanych z wdrażaniem przez CeZ nowoczesnych rozwiązań w obszarze e-zdrowia.
W ramach Akademii CeZ realizowane są obecnie m.in. szkolenia z systemu e-zdrowie (P1), w tym dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), Internetowego Konta Pacjenta (IKP), e-recepty i e-skierowania. Są one skierowane do szpitali oraz podmiotów POZ i AOS, które posiadają aktualny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).
Start już w czerwcu!
Od czerwca br. szkolenia realizowane będą zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Pierwsze szkolenie stacjonarne dla podmiotów POZ i AOS zaplanowane na 22 czerwca br. w Warszawie. Kolejne terminy i lokalizacje szkoleń stacjonarnych będą sukcesywnie dodawane do Platformy rejestracyjnej Akademii CeZ. W przypadku szpitali rejestracja na szkolenia stacjonarne odbywa się poprzez aplikację Akademii CeZ. Czekamy na pierwsze zgłoszenia terminów organizacji szkoleń stacjonarnych dla szpitali wskazane przez przedstawicieli tych podmiotów.
5 punktów edukacyjnych
Przypominamy, że każdy lekarz i lekarz dentysta, który weźmie udział w ww. szkoleniu, może otrzymać 5 punktów edukacyjnych. W tym celu należy wypełnić dokumentację poszkoleniową, a zaświadczenie o przyznanych punktach zostanie wysłane drogą mailową.
Masz pytania?
Wszelkie szczegóły dotyczące prowadzonych szkoleń, w tym Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniu, Instrukcja rejestracji i obsługi konta na Platformie rejestracyjnej Akademii CeZ oraz harmonogramy szkoleń można znaleźć na stronie Projektu pod adresem: https://cez.gov.pl/akademia-cez/szkolenia-z-edm/.
- W przypadku pytań prosimy o kontakt:
- akademiaedm@cez.gov.pl,
- infolinia – tel. 19 239 wew. 8.