Zbliżający się termin wdrożenia reguł weryfikacyjnych

Nowe reguły walidacyjne

W nawiązaniu do artykułu Zmiana terminu wdrożenia reguł weryfikacyjnych opublikowanego na naszym portalu w dniu 16 marca 2020 r. przypominamy, iż zbliża się termin włączenia reguł weryfikacyjnych. 

Przypominamy, iż w terminie do 9 maja 2020 r. wszyscy użytkownicy muszą mieć zaktualizowane oprogramowanie uwzględniające zmiany w konfiguracji reguł na środowisku produkcyjnym po stronie Systemu P1 – prosimy o uwzględnienie powyższego w planowanych działaniach na najbliższe 2 tygodnie.


Zmiany w konfiguracji reguł na środowisku produkcyjnym

                                                                                                                
 1. Weryfikacja bloku narracyjnego
  09.05.2020 roku zostaną włączone w trybie „BŁĄD" reguły walidujące poprawność bloku narracyjnego dla e-recept, z wyjątkiem reguł dot. walidacji recept recepturowych.
 2.    
 3. Weryfikacja nr EAN / GTIN
  09.05.2020 roku zostanie włączona w trybie „BŁĄD: reguła wymagająca dla e-recept refundowanych podania nr EAN/GTIN znajdującego się na wykazie leków refundowanych, (REG.WER.669 Zgodność EAN/GTIN z rejestrem leków refundowanych).
 4.    
 5. Weryfikacja poziomu odpłatności dla recept nierefundowanych (100%)
  09.05.2020 roku zostanie włączona w trybie „BŁĄD" reguła wymagająca jawnego wskazania poziomu odpłatności 100% dla recept wystawianych na szablonie recepty nierefundowanej, (REG.WER.3222 Weryfikacja istnienia poziomu odpłatności 100%).
                     
                      

Masz pytania?             

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do analizy dokumentacji integracyjnej, a także do kontaktu z nami pod adresem mailowym: integracja_P1@csioz.gov.pl.