Informacja o gotowości dostawców IT w zakresie e-skierowania

E-skierowanie w liczbach

Już dziś niespełna 4 tys. podmiotów leczniczych wystawia e-skierowania. Każdego dnia podłącza się średnio ok. 100 nowych placówek. Dotychczas w Polsce wystawiono prawie 350 tys. e-skierowań, a średnia dzienna liczba wystawianych e-skierowań wynosi ponad 13 tys.

 

Warto wystawiać i realizować e-skierowania

Ministerstwo Zdrowia zachęca wszystkie podmioty, które jeszcze nie wystawiają skierowań w postaci elektronicznej, do jak najwcześniejszego rozpoczęcia ich wystawiania. Dzięki temu, łatwiej i szybciej będziemy mogli udzielić podmiotom niezbędnego wsparcia technicznego i organizacyjnego. Ponadto, od 1 lipca 2020 r. Narodowy Fundusz Zdrowia premiuje świadczeniodawców, którzy już teraz zadbali o wygodę swoich pacjentów i wystawiają lub/i przyjmują e-skierowania, podnosząc tym samym jakość swoich usług medycznych.

Zakres premiowania dotyczy placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS). Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Dodatkowe finansowanie z NFZ dla placówek obsługujących e-skierowania.

 

Najczęściej zadawane pytania

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym we współpracy z przedstawicielami podmiotów leczniczych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia zestawem najczęściej zadawanych pytań dotyczących wystawiania i realizacji e-skierowań.

 

Plakat informacyjny

Oddajemy w Państwa ręce plakat informacyjny na temat realizacji e-skierowania. Jest to wersja do samodzielnego druku dla świadczeniodawców. 

 

Masz pytania? 

Informacje dotyczące szczegółów procesu wystawiania i realizacji e-skierowań mogą Państwo uzyskać wysyłając pytanie na adres: wdrozenie_eskierowania@csioz.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię 19457.

 

Sprawdź gotowość Twojego dostawcy IT

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podmiotów leczniczych Centrum e-Zdrowia wystąpiło z pytaniem do producentów systemów IT o informację nt. gotowości modułów do obsługi e-skierowań. Wyniki tego zapytania znajdują się poniżej, w plikach do pobrania. 

Jednocześnie informujemy, że każda osoba posiadająca uprawnienia do wystawiania skierowań może wystawiać e-skierowania korzystając z bezpłatnej aplikacji dostępnej pod adresem gabinet.gov.pl.

  

Pliki do pobrania