Nowa wersja szablonów dla kart zgonów i urodzenia oraz data uruchomienia produkcyjnego

Szablony PIK HL7 CDA

Centrum e-Zdrowia publikuje zaktualizowaną dokumentację PIK HL7 CDA dla karty zgonu i karty urodzenia, w tym z adnotacją o martwym urodzeniu. Wprowadzone zmiany dotyczą definicji HL7 CDA i przykładów. Z uwagi na trwający proces legislacyjny nie jest to ostateczna wersja definicji szablonów dokumentów, w związku z czym Centrum e-Zdrowia zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian, o których poinformuje w osobnym komunikacie. W najbliższym czasie zostaną dodane kolejne przykłady oraz nowe weryfikacje schematronowe.

 

Data uruchomienia produkcyjnego

Centrum e-Zdrowia informuje, iż funkcjonalności związane z wytworzeniem i przechowywaniem w systemie e-zdrowie (P1) elektronicznych kart zgonu oraz elektronicznych kart urodzenia, w tym z adnotacją o martwym urodzeniu, zostaną udostępnione produkcyjnie 1 marca 2023 roku.

 

Gdzie znajdę więcej informacji?

Więcej informacji na temat karty zgonu i karty urodzenia, w tym z adnotacją o martwym urodzeniu znajduje się pod adresem: https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/dla-podmiotow-leczniczych/e-karta-zgonu-oraz-e-karta-urodzen-w-tym-z-adnotacja-o-martwym-urodzeniu

   

Pliki do pobrania