Ważna zmiana sposobu logowania do IOWISZ

Ważna zmiana sposobu logowania do IOWISZ

14 grudnia zmieni się sposób logowania do systemu IOWISZ na taki, który będzie wykorzystywał wyłącznie system login.gov.pl. By od 14 grudnia mieć nadal dostęp do IOWISZ, koniecznie sprawdź już teraz, czy możesz logować się przez login.gov.pl.

Logowanie przez system login.gov.pl możliwe jest na trzy sposoby:

  • przez profil zaufany,

  • za pomocą mojeID, czyli poprzez konto bankowe w jednym z wybranych banków (iPKO lub Inteligo w PKO BP, Pekao SA, BOŚ, BNP Paribas, VeloBank, Crédit Agricole, mBank, Bank Millennium, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Kasa Stefczyka lub banki spółdzielcze z Grupy PBS),

  • poprzez e-dowód (dowód z warstwą elektroniczną).

Ważne!

Zalogowanie się do IOWISZ od 14 grudnia NIE BĘDZIE MOŻLIWE bez ważnego profilu zaufanego albo konta w banku obsługującego mojeID albo e-dowodu. Pamiętaj, że profil zaufany jest ważny 3 lata. Sprawdź jego ważność i przedłuż ją w razie potrzeby odpowiednio wcześniej.

Co należy zrobić, by zachować możliwość logowania do IOWISZ po 14 grudnia?

Jeżeli posiadasz profil zaufany, konto w banku obsługującym mojeID albo e-dowód, sprawdź możliwość zalogowania się:

  1. Wejdź na https://iowisz.ezdrowie.gov.pl/

  2. Kliknij „Zaloguj się”

  3. Zostaniesz przekierowany/a na stronę UEOZ. Kliknij „Zaloguj się przez login.gov.pl”

  4. Wybierz sposób logowania, z którego chcesz skorzystać. Potrzebujesz pomocy w logowaniu? Sprawdź instrukcję.

Jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego, konta w banku obsługującym mojeID i e-dowodu, już teraz zapewnij sobie możliwość logowania przynajmniej przez jeden z tych sposobów. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

Sprawdziłem, że mogę zalogować się przez login.gov.pl. Co dalej?

Sprawdzić, czy po zalogowaniu do IOWISZ przez login.gov.pl dostępny jest ten sam zakres uprawnień, jak w przypadku dotychczasowego logowania za pomocą loginu i hasła. Jeżeli uprawnienia są inne, prosimy o skontaktowanie się z naszą infolinią techniczną pod numerem 19 239 lub mailowo pod adres iowisz@cez.gov.pl.

Dlaczego zmienia się sposób logowania?

Celem wprowadzenia zmiany w sposobie logowania do IOWISZ jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa systemu i ochrony danych osobowych w nim przetwarzanych. Logowanie przez login.gov.pl to nowoczesny i bezpieczny sposób potwierdzenia swojej tożsamości, stosowany w administracji publicznej.