Jak zacząć udzielać e-wizyt korzystając z narzędzia CSIOZ?

Od czego zacząć?

W celu rozpoczęcia udzielania e-wizyt należy wysłać zgłoszenie lekarza lub podmiotu, w którym zawarte będą podstawowe informacje o podmiocie (REGON, nazwa) oraz wykaz pracowników medycznych (lekarzy lub pielęgniarek), którzy będą udzielać e-wizyt w narzędziu CSIOZ.

                                                          

Istotne adresy

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://zgloszenia-ewizyta.ezdrowie.gov.pl/.

Film pokazujący jak w aplikacji gabinet.gov.pl zgłosić pracowników medycznych do udzielania e-wizyt jest dostępny pod adresem: https://youtu.be/pHD8z8X2aBcotwiera się w nowej karcie.

                    

Na podstawie otrzymanego od Państwa zgłoszenia Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia:

  1. zakłada konta dla wskazanych w zgłoszeniu pracowników medycznych na platformie e-wizyta:
    • Pracownik medyczny, na wskazany we wniosku adres e-mail, otrzymuje wiadomość o tytule “Konto na platformie e-wizyta MZ/CSIOZ zostało utworzone”. Wiadomość ta zawiera niezbędne dane do logowania;
    • Logowanie i udzielanie świadczeń e-wizyt odbywa się pod adresem: https://lekarz.ewizyta.ezdrowie.gov.pl/. Zalecaną przeglądarką jest przeglądarka Chrome, otwarta w trybie incognito.
  2. przekazuje do Narodowego Funduszu Zdrowia zgłoszenie podmiotu z prośbą o wpisanie na wyżej wymienionego wykazu.

    

Od kiedy mogę zacząć udzielać e-wizyt?          

E-wizyty mogą być udzielane już od chwili aktywowania konta w platformie e-wizyta. Natomiast finansowaniem NFZ (zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ 32/2020/DSOZotwiera się w nowej karcie z późniejszymi zmianami) objęte są e-wizyty udzielone od momentu uzyskania wpisu do ww. wykazu.

                        

Czego będę potrzebować?

Do przeprowadzenia e-wizyty niezbędne jest urządzenie (laptop, komputer lub telefon) z przeglądarką internetową (zalecana przeglądarka: Chrome). W ramach e-wizyty możliwe jest wystawienie m.in. e-recepty lub e-ZLA.

                                               

Masz pytania?

Wszelkie pytania i wątpliwości w zakresie narzędzia do e-wizyt prosimy kierować na adres: e-wizyta@csioz.gov.pl.

   

Bądź na bieżąco!

Informacje dotyczące e-wizyt publikowane są na bieżąco na stronie: https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/dla-podmiotow-leczniczych/e-wizyta.   

                             

Pliki do pobrania